Як ефективно захиститися від палючого сонця, та створити приємний мікроклімат в квартирі чи будинку?
З таким питанням кожної весни та влітку люди звертаються до компаній, що займаються внутрішніми та зовнішньоми виробами для сонцезахисту.
Надлишок сонячного випромінювання негативно та шкідливо впливає на нас та оточуюче середовище. Надлишок UV спектру (ультрафіолет) руйнує поверхню шкіри, сіткивку ока, предмети інтер’єру, фарби та ін. Все, що не має спеціального захисту руйнується під впливом довготривалої дії UV частини спектру. Не менш небезпечним є інфрачервона частина спектру, що викликає перегрів, парниковий ефект в приміщенні. Надлишок видимої частини сонячного випромінювання є основною причиною некомфортного робочого середовища, головних болей та т.п.
Захист від сонічного випромінювання в приміщеннях можна поділити на дві частини: внутрішній сонцезахист (жалюзі, тканинні ролети, штори…) та зовнішній (маркізи, рефлексоли, рафштори).
Ефективність зовнішнього і внутрішнього сонцезахисту.
В той час, коли в Україні тільки починають активно використовувати рафштори (фасадні жалюзі) та рефлексоли (вертикальні маркізи), в Європі вже провели дослідження, зробили розрахунки та узагальнили результати, а нам лишається уважно дослідити та скористатися досвідом.
Отже, до вашої уваги діаграма порівняння пропускання сонячного випромінювання через:
- вікно без скла
- з склом без сонцезахисту
- внутрішній сонцезахист (тканинні ролети, горизонтальні жалюзі)
- зовнішній сонцезахист (рафштори, вертикальні маркізи / рефлексоли).
Як бачимо, тканинні ролети та жалюзі пропускають 50%-65% сонячної енергії. На першому місці фасадні жалюзі (рафштори) – до 15%, рефлексоли (вертикальні маркізи) – до 20% випромінювання відповідно.
Щоб це виглядало,голослівно, наводимо офіційний документ:
DIN 4108-2: 2003-07 Назва(немецька): Теплоізоляція та економія енергії в будівлях:
Висновок: використання внутрішнього сонцезахисту у приміщеннях малоефективо (це доводить і наш багаторічний досвід). Найбільшого успіху у енергоефективному сонцезахисті можна досягнути застосувавши або рафштори (фасадні жалюзі), або рефлексоли (вертикальні маркізи).
На виправдання внутрішніх систем сонцезахисту можна відмітити: низьку вартість в порівнянні з зовнішніми системами, легкість монтажа (монжна монтувати самому), доступність в супермаркетах будматеріалів. Вони також захистять в крайньому випадку від сонця, але зроблять це дуже неефективно.
Все більше компаній вкладають кошти у створення комфортного та продуктивного середовища в робочих приміщеннях шляхом встановлення зовнішнього захисту від сонця. Це дає можливість суттєво зменшити витрати на кондиціювання, знизити навантаження на енергомережу та отримати додаткові прибутки за рахунок підвищення працездатності робітників. Це особливо актуально для компаній в IT галузі, де від комфорту робочого місця напряму залежить продуктивність персоналу.
При правильній організації використання рафштор та рефлексол можливо повністю відмовитись від кондиціонерів, тим самим долучитись до руху збереження атмосфери від викидів хладогенів.
Також рафштори та рефлексоли активно впроваджують архітектори та дизайнери в приватному секторі. Велика гама кольорів дозволяє застосовувати їх на будь-якому фасаді.
Можливо Вам буде цікаво: Перголи-надійний захист від дощу, вітру. Рішення для терас.