Монтаж маркізи є відповідальною та непростою задачою, яка потребує певних навичок та наявності відповідного інструменту. Разом з тим буває, що виклик професійної бригади неможливий (наприклад, Ви придбали маркізу без монтажу, знаходиттесь дуже далеко від міста, чи просто обмежені у бюджеті), але маєте все необхідне для виконання подібних робіт та певний досвід будівельних робіт. Наголошуємо, що маркіза важить 80-120кг., а під час сильного вітру відбувається величезне навантаження на кріплення. Тому від монтажника вимагається максимальна відповідальність!
Перелік мінімально необхідного інструменту для монтажу маркізи:
- перфоратор з свердлами 8мм.-16мм.
- шуруповерт
- ключі 10мм.-19мм. та головки з трещоткою
- викрутки
- рівень
- рулетка
- шестигранні ключі
- дві драбини
Необхідна наявність одного-двох помічників.
На що монтувати маркізу?
Це залежить від матеріалу стіни та розміру маркізи. У бетонну перемичку, чи цегляну стіну найбільш доцільно використовувати пропіленові чи нейлонові (кращі) дюбелі діаметром 12мм.-16мм. та довжиною від 100мм.до 240мм.
Для стандартної непустотілої цегли та маркізи розміром 6,0м. х 3,6м. радимо розмір 14х200 з шестигранною головкою. Для бетону може бути достатньо дюбелів 12х160 або 14х180.
У випадку пустотілих матеріалів (пустотілої цегли, керамоблоків, пінобетону) необхідно використовувати анкерну масу (хімічний анкер) з шпилькою діаметром 10мм. Монтаж шпильки виконується згідно з інструкцією виробника анкерної маси.
Якщо стіна має теплоізоляцію, то перед монтажем обов’язково придбайте або замовте виносні кріплення під кронштейни (ми пропонуємо такі кріплення для наших маркіз), або наріжте за необхідною довжиною сталеву квадратну трубу 40х40мм. Відповідно, шуруп чи шпильку потрібно вибрати довші на товщину утеплення.
Монтаж кронштейнів.
Кількість кронштейнів маркізи визначається типом маркізи та її шириною. Як правило, необхідна кількість входить у комплект, але, якщо Ви не впевнені у міцності стіни, то замовте додаткові кріплення.
Тут і далі ми надаємо приклад монтажу ліктєвої маркізи з несучою балкою.
Дуже важливо виставити кріплення за рівнем по висоті, та в площині стіни. Неспівпадіння в декілька міліметрів зробить неможливим нормально вставити несучу балку в кронштейни. Чим більше кронштейнів, тим більш точно потрібно їх віставляти. Більшість виробників мають кронштейни, які можна корегувати на декілька мм. за рахунок фрезерованих отворів під болти. Для перевірки можна скористатися натягнутим шнуром, або лазерним рівнем. Під головки шурупів важливо підкласти шайби, щоб при затягуванні не зміщувати кронштейн та збільшити площу контакту.
Далі вставляємо балку в кронштейни таким чином, щоб не потрапити на кріплення ліктів. Для цього буде потрібний один чи два помічника, так як вага маркізи може бути 60-100кг.! Фіксуємо балку болтами і тільки після цього можна приступати до регулювання маркізи.
Регулювання ліктів маркізи.
Відрегулюйте нахил маркізи відповідно до інструкції. Радимо виставляти кут не менше 10-12 градусі для нормального стікання води. При регулюванні нахилу обов’язково припіднімайте передній профіль, щоб можно було вільно покрутити регулюючий болт. Для регулювання Вам знадобиться або шестигранний ключ, або широка плоска викрутка. Перед регулюванням відпустіть фіксуючі болти, якщо вони передбачені, а потім не забудьте їх затягнути для запобігання самовільного прокручування регулюючого болта.
Також в більшості маркіз передбачена корекція ліктів в горизонтальній площині у складеному стані, але їх майже завжди вже виставляють при виробництві маркізи.
Перевірте маркізу декілька разів, можливо необхідно ще раз підкоректувати рівень переднього профіля.
На цьому монтаж можна вважати вдалим, приємного відпочинку під маркізою!
Якщо є питання, пишіть в коментарі.
Посилання для закачування інструкції з монтажу до наших маркіз знаходяться на сторінках кожного типу маркізи.