Рафштори

рафштори фасад

  Рафштори (або фасадні жалюзі) - найбільш ефективні та сучасні системи сонцезахисту, що здатні затримати до 85% сонячного випромінювання. Ця характеристика, а також можливість застосовувати сучасні системи автоматизації, дозволяє в найоптимальніший спосіб затримати енергію сонця ззовні.

  Основою рафштори є алюмінієві профільовані ламелі шириною від 60 до 90мм., що обертаються навколо осі, щоб виставити оптимальний кут відбивання сонячних променів.  Найбільш розповсюджені фасадні жалюзі С-подібної форми шириною 80мм.

  Система направляючих може бути у вигляді нержавіючого троса, або у вигляді алюмінієвої направляючої шини. Саме завдяки системі направляючих рафштори здатні витримувати дуже значні вітрові навантаження.

 Рафштори - основні вузли

схема рафштори
рафштора короб
рафштора параметри
  1. Короб рафштори
  2. Внутрішній карниз рафштори
  3. Драбинка з шнуром
  4. Ламелі С-80
  5. Алюмінієва направляюча

  Ламелі фасадних жалюзі збираються в Г-подібний або П-подібний короб, висота якого залежить від висоти рафштори. Ламелі фіксуються у направляючих спеціальними замками. Драбинка та шнур виготовлений з сучасних матералів, надзвичайно міцний. Вся конструкція розрахована на експлуатацію у всепогодних умовах зовньошнього середовища. Управління відбувається за допомогою ручного або автоматичного привода.

  Основні положення сонцезахисту та порівняння різних систем ми розглядали в статті "Енергоефективний сонцезахист – маркізи, рафштори чи жалюзі?". Нагадаємо, що беззаперечне перше місце серед зовніщніх сонцезахисних систем посідають саме фасадні жалюзі.

  У поєднанні з автоматикою рафштори створюють максимально ефективний захист від проникнення небажаної сонячної енергії в приміщення. Кількість проникаючого світла можна змінювати за допомогою повороту ламелей. Спеціально для жалюзі та рафштор концерном Somfy були розроблені пульти з "скролом" для точного позиціонування кута нахилу. Використовуючи  рафштори разом з автоматикою можна практично відмовитись від кондиціонування. Датчики сонця, спеціальні сценарні пульти можуть автоматично керувати системами  сонцезахисту в залежності від часу доби та рівня сонячного освітлення.